Stek to kawałek mięsa, zwykle pochodzący z mięśni bydła, który został pokrojony w grube plastry i jest gotowany szybko, zwykle na dużym ogniu, takim jak grill, patelnia lub piec. Steki są popularnym daniem mięsnym na całym świecie i są cenione za swoją soczystość, bogaty smak i różnorodność w przygotowaniu.

Steki mogą być przygotowywane z różnych części ciała bydła, co prowadzi do różnic w smaku, teksturze i stopniu tłustości. Elementy stekowe w naszej ofercie to m.in

Polędwica (Filet mignon): Jest to najdelikatniejsza i najbardziej ceniona część mięsa, pochodząca z mięśnia lędźwiowego bydła. Jest bardzo miękka i mało tłusta.

Antrykot (Ribeye): Charakteryzuje się bogatym smakiem i soczystością, ze względu na obecność marmurkowej tkanki tłuszczowej.

Stek z łopatki (Chuck steak): Pochodzi z obszaru karkowego bydła. Jest to często stosowany element do przygotowywania steków, charakteryzujący się bogatym smakiem.

Rump steak: Pochodzi z pośladka bydła i ma intensywny smak oraz solidną teksturę.

Sirloin steak: Pochodzi z obszaru krzyżowo-biodrowego bydła. Jest dobrze znany i ceniony za równowagę między smakiem a teksturą.

Steki mogą być grillowane, smażone, pieczone lub duszone, a także podawane z różnymi sosami, przyprawami i dodatkami, takimi jak warzywa czy ziemniaki. Są one cenione zarówno w eleganckich restauracjach, jak i na grillach w ogrodach, ponieważ są uniwersalnym daniem, które zadowoli większość smakoszy mięsa.